3 maj 2024

Pożar traw i lasu w powiecie gryfińskim

zdjęcie: Pożar traw i lasu w powiecie gryfińskim / pixabay/1669266
Piętnaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem traw oraz lasu w Lisim Polu (pow. gryfiński) – przekazał w piątek rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie mł. bryg. Tomasz Kubiak. Działania wspomagane są przez samoloty gaśnicze.
REKLAMA

Pożar wybuchł w okolicy nasypu kolejowego w Lisim Polu (pow. gryfiński). Strażacy gaszą pięć ognisk.

"Działania wspomagane są przez samoloty gaśnicze. Pożar traw na nasypie kolejowym ma powierzchnię około 1 ha" – przekazał Tomasz Kubiak.

Ogień przedostał się też na teren lasu. Na miejscu piętnaście zastępów straży pożarnej. (PAP)

misz/ sdd/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Świdwin
14.6°C
wschód słońca: 04:42
zachód słońca: 21:05
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez Świdwinie

kiedy
2024-07-25 16:00
miejsce
Stowarzyszenie "Niezwykły...
wstęp biletowany