29 kwiecień 2024

Od wtorku bez wahadła na drodze 933 w rejonie budowy obwodnicy

zdjęcie: Od wtorku bez wahadła na drodze 933 w rejonie budowy obwodnicy / pixabay/3811508
Krakowski oddział GDDKiA podał, że we wtorek o godzinie 11 zlikwiduje ruch wahadłowy na ul. Legionów, w ciągu drogi 933 w Oświęcimiu. Jego przedstawicielka Monika Skrzydlewska poinformowała, że ruch będzie się odbywał bez utrudnień w obu kierunkach.
REKLAMA

„We wtorek od 11:00 zlikwidujemy ruch wahadłowy na ul. Legionów (droga wojewódzka nr 933) w Oświęcimiu. We wrześniu na krótko wrócą jeszcze utrudnienia związane z układaniem warstwy ścieralnej, o czym będziemy informowali na bieżąco” – powiedziała Skrzydlewska.

Tzw. wahadło obowiązywało na 160-m fragmencie drogi od końca lutego. Zmiany w organizacji ruchu związane były z budową obwodnicy Oświęcimia w ciągu drogi krajowej nr 44.

Obwodnica Oświęcimia to nowa droga, która będzie miała długość 9 km. Prowadzi od węzła Oświęcim na powstającej ekspresowej S1 do okolic skrzyżowania ul. Zatorskiej i Grojeckiej. Trasa ominie od południa miasto i zapewni połączenie z drogą ekspresową z Mysłowic do Bielska-Biała, a dzięki temu również z autostradą A4.

Nowa obwodnica będzie miała dwie jezdnie, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Zostanie połączona z innymi drogami w sześciu miejscach: z S1 poprzez węzeł Oświęcim, przez ronda turbinowe z ul. Wolską w Jedlinie, Wojewódzką w Pławach, Legionów i Jagiełły w Oświęcimiu, a także przez rondo z ul. Zatorską w Oświęcimiu. Na trasie powstają trzy mosty. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Świdwin
14.6°C
wschód słońca: 04:42
zachód słońca: 21:05
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez Świdwinie

kiedy
2024-07-25 16:00
miejsce
Stowarzyszenie "Niezwykły...
wstęp biletowany