13 maj 2024

Po incydencje w kościele w Czaplinku zapowiedź dodatkowej ochrony i opieki psychologa

zdjęcie: Po incydencje w kościele w Czaplinku zapowiedź dodatkowej ochrony i opieki psychologa / pixabay/6599121
Po incydencie w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Czaplinku, gdy podczas nabożeństwa majowego do świątyni wszedł mężczyzna z nożem w ręku, parafia wydała komunikat z zapowiedzią dodatkowej ochrony Straży Miejskiej oraz opieki szkolnego psychologa.
REKLAMA

W komunikacie umieszczonym na profilu społecznościowym parafii pw. Świętej Trójcy w Czaplinku napisano, że w związku z poniedziałkowym incydentem podczas nabożeństwa majowego kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego zostanie objęty dodatkową ochroną Straży Miejskiej. Takie zapewnienie, jak podano, parafia otrzymała po konsultacji z burmistrz Czaplinka.

Ponadto we wtorek od godz. 9 w Szkole Podstawowej przy ul. Wałeckiej dyrekcja ma zapewnić wszystkim zainteresowanym opiekę psychologa szkolnego w ramach wsparcia psychologiczno-pedagogicznego. „Do dyspozycji dzieci i rodziców będzie także, dostępny w tym czasie w szkole ksiądz katecheta Mariusz Witkowski” – podano w komunikacie.

W poniedziałek ok. godz. 17.45 do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Czaplinku (woj. zachodniopomorskie) podczas nabożeństwa majowego, w którym uczestniczyły pierwszokomunijne dzieci, wszedł 40-latek z nożem w ręku. Dorośli wierni obezwładnili mężczyznę i wezwali policję. Ta zatrzymała go za zakłócenie nabożeństwa.

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim asp. Karolina Żych, poinformowała PAP, że mężczyzna w chwili zatrzymania nie był agresywny, był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany przebywa w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje, będą z nim prowadzone czynności procesowe. (PAP)

autorka: Inga Domurat

ing/wr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Świdwin
15.1°C
wschód słońca: 04:42
zachód słońca: 21:05
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez Świdwinie

kiedy
2024-07-25 16:00
miejsce
Stowarzyszenie "Niezwykły...
wstęp biletowany